UML-МОДЕЛЮВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ “НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН”
DOI:
https://doi.org/10.33407/itlt.v22i2.449Ключові слова:
навчальний план, навчальне навантаження, інформаційно-аналітична система, мова UMLАнотація
Актуальність матеріалу, викладеного у статті, обумовлена потребами сучасного університету у створенні інформаційно-аналітичних систем управління навчальним процесом. Розглядаються особливості проектування автоматизованої інформаційно-аналітичної системи управління навчальним навантаженням засобами середовища Rational Rose. Використовуючи мову UML побудовано основні діаграми моделі інформаційно-аналітичної системи. Проведено аналіз предметної області, визначено функції та завдання автоматизованої інформаційної системи, що проектується.
Розроблені діаграми формують основу шаблону структури та зв’язків між елементами системи та дозволяють відслідковувати різні аспекти її поведінки. У подальшому, розроблена система може бути доповнена діаграмами для генерації коду.Завантаження
Посилання
Буч Г. UML. Руководство пользователя / Буч Г., Рамбо Дж., Джекобсон А. – М. : ДМК Пресс, 2003. – 432 с.: ил.
Кватрани Т. Rational Rose 2000 и UML. Визуальное моделирование / Т. Кватрани; Пер. с англ. – М. : ДМК Пресс, 2001. – 176 с.: ил. – (Серия «Объектно-ориентированные технологии в программировании»).
Куперштейн. В. Современные информационные технологии в производстве и управлении / В. Куперштейн. – СПб. : БХВ, 2000. – 304 с.
Леоненков А. Самоучитель UML / А. Леоненков. – [2-е издание]. – СПб. : БХВ-Петербург, 2004. – 432 с.
Мацяшек Л. А. Анализ и проектирование информационных систем с помощью UML 2.0 / Л. А. Мацяшек. – М. : Вильямс, 2008. – 816 с.
Болюбаш Я. Я. Організація навчального процесу у вищих закладах освіти : навч. посібник для слухачів закладів підвищення кваліфікації системи вищої освіти / Я. Я.Болюбаш. – К. : ВВП «КОМПАС», 1997. – 64 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які подають матеріали до цього журналу, погоджуються з наступними положеннями:
- Автори отримують право на авторство своєї роботи одразу після її публікації та назавжди зберігають це право за собою без жодних обмежень.
- Дата початку дії авторського права на статтю відповідає даті публікації випуску, до якого вона включена.
Ліцензування контенту
- Автори передають журналу право першої публікації свого рукопису на умовах ліцензії Creative Commons ("Із зазначенням авторства - Некомерційне використання - Поширення на тих же умовах") 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно читати, завантажувати, копіювати і роздруковувати представлені матеріали, здійснювати пошук контенту та посилатись на опубліковані статті, поширювати їх повний текст і використовувати з будь-якою законною некомерційною метою (в тому числі з навчальною або науковою) та обов'язковим посиланням на авторів робіт і первинну публікацію у цьому журналі.
- Опубліковані оригінальні статті в подальшому не можуть використовуватись користувачами (окрім авторів) з комерційною метою або поширюватись сторонніми організаціями-посередниками на платній основі.
Політика депонування
- Редакція журналу заохочує розміщення авторами рукопису статті в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах), оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності і динаміці цитування (див. задекларовану політику депонування даного журналу в директорії Sherpa/Romeo).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження статті у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати її в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на первинну публікацію у цьому журналі.
- Дозволяється самоархівування постпринтів (версій рукописів, схвалених до друку в процесі рецензування) під час їх редакційного опрацювання або опублікованих видавцем PDF-версій.
- Самоархівування препринтів (версій рукописів до рецензування) не дозволяється.